09:54

Jak wymienić klawiaturę do laptopa?Komputery przenośne umożliwiają pracę lub rozrywkę w dowolnym miejscu. Wygoda korzystania z takiego sprzętu jest zależna od wielu czynników, także od rodzaju zastosowanej w konkretnym modelu klawiatury. Osoby, które zajmują się zawodowo pisaniem najbardziej zwracają uwagę właśnie na ten komponent. Sprawne i wygodne klawisze są również ważne dla każdego gracza.

Od czego niszczy się klawiatura?Klawiatury do laptopów są z reguły dość żywotne. Ich jakość zależy od zastosowanych surowców i samej konstrukcji, jednak przeważnie są wykonane w taki sposób, aby wytrzymać co najmniej kilka lat. Klawiatura do laptopa wymaga wymiany z reguły wtedy, gdy nasz komputer ulegnie jakiemuś wypadkowi. Sprzęt elektroniczny jest wrażliwy na wilgoć, dlatego nawet najmniejsze zalanie potrafi zniszczyć klawiaturę. W wyniku zalania przestają działać niektóre klawisze, reagować na nacisk lub włączają się same w losowych konfiguracjach.

Wymiana klawiatury - krok po krokuNiedziałająca klawiatura do laptopa uniemożliwia korzystanie z komputera. W takim wypadku należy ją jak najszybciej wymienić - bardziej samodzielni użytkownicy mogą wykonać wymianę samemu, bez korzystania z fachowego serwisu. Wielu producentów komputerów umieszcza odpowiednie instrukcje, które pomagają w otwarciu komputera.

Bez względu na konkretny model komputera, wymianę klawiatury należy rozpocząć od odcięcia laptopa od źródła prądu. Dotyczy to zarówno wyjęcia zasilacza z gniazdka, jak i wyjęcia dedykowanej baterii. Odcięcie od źródła prądu zapobiegnie na pewno wędrówce impulsów elektrycznych po poszczególnych elementach komputera. Poza tym, naprawiający będzie miał stuprocentową pewność, że nie zostanie porażony prądem. Podczas wymiany klawiatury trzeba obchodzić się z komputerem bardzo delikatnie, ponieważ nawet małe uderzenie może unieruchomić sprzęt. Większość klawiatur do laptopa można wyjąć bez rozkręcania obudowy, wystarczy ją nieco podważyć i otworzyć. Kolejny krok po otwarciu to odłączenie klawiatury - jest to bardzo proste i wymaga tylko wypięcia z gniazda płyty taśmy sygnałowej. Taśmę wyciąga się po uprzednim zwolnieniu blokady gniazda. Montowanie nowej klawiatury odbywa się dokładnie w odwrotnej kolejności - najpierw należy podpiąć klawisze, następnie ułożyć w odpowiednim miejscu, zamknąć obudowę komputera (lub zakręcić jeżeli dany model laptopa posiada taką opcję). Każdy laptop ma nieco inną klawiaturę o innej ilości pinów, dlatego w czasie zakupu musimy dobierać ten komponent dokładnie do konkretnego modelu laptopa. Dobrze podpięte, nowe klawisze są do użytku od razu podczas pierwszego włączenia komputera. Polecane, wymienne klawiatury do laptopa można znaleźć tutaj: http://parts-store.pl/pol_m_Klawiatury-do-laptopa-287.html.

1 komentarz: