03:00

Oświetlenie do łazienki – plafon czy kinkiet?

Jeśli szukasz pomysłu na oświetlenie łazienki, do rozważenia masz co najmniej dwie różne opcje. Pierwszą z nich jest wybór oświetlenia ściennego, czyli eleganckiego kinkietu. Drugą opcją jest plafon, który możesz zamontować zarówno w ścianie, jak i na suficie. W tym drugim przypadku, ciekawym rozwiązaniem jest montaż plafonów w wersji podtynkowej. Takie plafony chowa się pod powierzchnią podwieszanego sufitu lub wykończenia, wykonanego przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych. Tego typu rozwiązanie to idealny wybór dla łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym, gdzie stroni się od dużej ilości dekoracyjnych przedmiotów. Wnętrze nowoczesnej łazienki ma być proste i funkcjonalne, a zatem nowoczesne oświetlenie łazienkowe LED w postaci skromnych podtynkowych plafonów będzie w tym przypadku oświetleniem wprost idealnym.

Jeśli cenisz piękno wnętrz klasycznych, lepszym wyborem będzie elegancki kinkiet ścienny. Wybór tego typu produktów jest tak duży, że bez problemu dotrzesz do takiego modelu kinkietu, który w największym stopniu odpowiada Twoim gustom i stylowi, w jakim urządziłaś/urządziłeś swoją łazienkę. Warto jednak pamiętać, że kinkiet może być niewystarczającym źródłem światła, zwłaszcza w łazienkach o większej powierzchni użytkowej. W takich wnętrzach warto zadbać o podłączenie dodatkowego, centralnego źródła światła takiego jak elegancka lampa sufitowa. Dobrym pomysłem dla dużych łazienek jest również nowoczesne oświetlenie łazienkowe LED w postaci plafonów natynkowych. Jeśli dobrze poszukasz, z pewnością znajdziesz dekoracyjną oprawę pasującą do wnętrza urządzonego w sposób klasyczny. Plafony są dostępne np. na stronie: https://www.neoled.com.pl/oswietlenie_lazienkowe_led.html.

Szukając najlepszego źródła światła do łazienki, nie można zapomnieć również o aspekcie ekonomicznym. Warto pamiętać, że oświetlenie łazienkowe LED to mniejsze zużycie energii elektrycznej, a tym samym mniejsze rachunki za prąd. Jeśli chcesz być eko i chcesz zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach za prąd, inwestując w jeden z wielu dostępnych rodzajów łazienkowego oświetlenia ledowego zyskujesz podwójnie. Zużywasz mniej prądu, dzięki czemu chronisz środowisko naturalne i płacisz mniejsze rachunki za energię elektryczną.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj oświetlenia łazienkowego ostatecznie się zdecydujesz, zwróć uwagę na dobre doświetlenie każdej części łazienki. Szczególnie ważne jest odpowiednie oświetlenie okolic umywalki i zlokalizowanego nad nią lustra. Dzięki temu wykonanie makijażu w przypadku pań i codzienne golenie w przypadku panów, staje się znacznie łatwiejsze i dużo bardziej wygodne w realizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz