14:46

Reklamuj swoją firmę!

W dzisiejszych czasach ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, że maksyma „reklama dźwignią handlu” nie kłamie. Firmy zaczynają przeznaczać coraz większe kwoty na reklamę i promocję swojej firmy zarówno w internecie jak i „w rzeczywistości”. Czy mając swoją firmę wykorzystujesz wszystkie możliwe sposoby jej reklamy? O tych mniej znanych a również bardzo skutecznych opowiemy poniżej.  1. Social Media

Nie każdy właściciel firmy dostrzega siłę i moc mediów społecznościowych. A jest czemu się przyjrzeć! Portale społecznościowe są coraz chętniej odwiedzane przez Polaków. Zaczęło się od znanego wszystkim Facebooka. Liczby mówią tutaj same za siebie. W 2012 roku ilość osób korzystających z Facebooka w Polsce dobiegała do 9 milionów. Obecnie liczba ta już dawno przekroczyła 15 milionów (!) użytkowników. Ale Facebook to nie wszystko. Co trzeci użytkownik Facebooka ma już konto na Google+, rośnie także liczba osób korzystających z Instagrama, Pinteresta czy LinkedIn. Co najważniejsze – ludziom Siocial Media naprawdę się podobają. Warto więc właśnie tam inwestować swoje pieniądze przeznaczone na reklamę firmy.

  1. Gadżety reklamowe

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką moc reklamową mają wszelkiego typu gadżety reklamowe. Inwestycję warto zacząć od rzeczy prostych, takich jak długopisy, torby papierowe, torby ekologiczne (materiałowe) czy smycze reklamowe. Dla ważniejszych klientów przygotujmy coś ekstra – pendrive z logo Twojej firmy, power banki, notesy, zeszyty, kalendarze. Ale to nie wszystko! Oczywiście tutaj zamyka się lista przeciętnie poinformowanych firm. Mało kto bowiem zdaje sobie sprawę, że reklamowym gadżetem może być niemal wszystko! Logo swojej firmy możemy umieścić na prostych przedmiotach jak parasolki, ubrania, kubki ale także na rzeczach bardziej konkretnych jak zestawy sztućców, torby na laptopy, portfele a nawet najróżniejsze alkohole. Wachlarz możliwości jest ogromny.

Połącz Social Media z Reklamowymi Gadżetami

Warto pomyśleć o tym, żeby wspomnianą na początku reklamę w internecie połączyć z reklamą „w rzeczywistości”. Owszem, Social Media swoją drogą, a gadżety reklamowe swoją. Ale aby dawało to jeszcze lepszy efekt można połączyć to w jedną całość. Tylko jak? Otóż w bardzo prosty sposób. Proponujemy i przedstawiamy jedną, bardzo prostą strategię reklamową. Zacznijmy od prostych działań w mediach społecznościowych i już zastanówmy się nad zrobieniem konkursu. Konkurs musi być prosty a nagrody zachęcające. Zasady nie mogą być zbyt wymagające, na początek proponujemy polubienie strony i udostępnienie wpisu na Facebooku. Wygraną osobę wybiera się drogą losowania. W tym momencie grono naszych fanów się powiększa aż do zakończenia konkursu. Po jego zakończeniu wygrana osoba dostaje pendrive z logo naszej firmy. W tym momencie obie strony są zadowolone – szczęśliwy zwycięzca, ponieważ wygrał nagrodę i my, ponieważ ów szczęśliwy zwycięzca będzie teraz reklamował naszą firmę wszędzie tam, dokąd zabierze swoją nagrodę. Dodatkowo zostaje także dobra opinia pozostawiana przez naszego zwycięzcę, wszak wygrał on w naszym konkursie.

To tylko jeden z naszych pomysłów promocji firmy, bazujący na połączeniu siły mediów społecznościowych z gadżetami reklamowymi – niezbędnym elementem budowania świadomości naszej marki. Pomysły się powielają i mnożą, warto pomyśleć nad własnymi metodami. My podsuwamy pomysł a Ty, właścicielu swojej firmy, wykorzystaj go i spraw, aby reklama stała się rzeczywistą dźwignią handlu w Twojej firmie.

 

 

Artykuł przy pomocy
Artykuł został przygotowany przy pomocy firmy www.reklamowygadzet.pl specjalizującej się w gadżetach i materiałach reklamowych. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego z Gadżetami: www.reklamowygadzet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz