13:26

Wybieramy parasol ogrodowy


Słoneczne i dłuższe dni podczas sezonu letniego zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie i na tarasie. Jednak, aby bezpiecznie rozkoszować się słoneczną pogodą, należy pamiętać o umiarze i nie narażać się na nadmierne nasłonecznienie. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni dla naszych potrzeb parasol ogrodowy, kupując odpowiedni model parasola, który zapewni ochronę nie tylko osobom starszym i dzieciom.

Kupujemy parasol ogrodowy - parasol skuteczną ochroną w słoneczne dni.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór rozmaitych parasoli ogrodowych. Akcesoria te są niezbędne, kiedy pragniemy ochronić siebie i bliskich przed szkodliwym, nadmiernym nasłonecznieniem. Umieszczając w ogrodzie parasol ogrodowy, zyskamy skuteczną ochronę w słoneczne dni, a tym samym efektowną ozdobę. Parasole ogrodowe wybierać można bowiem pod względem stylu, koloru i mechanizmu, który będzie nam odpowiadać.

Jak wybrać odpowiedni parasol ogrodowy?

Decydując się na zakup parasola ogrodowego, jedną z podstawowych kwestii jest odpowiedni dobór jego rozmiaru do miejsca, w którym będzie on umieszczony. Zasada jest prosta- na małe powierzchnie wybieramy parasol o małej czaszy. Na duże - parasol o dużo większych rozmiarach. Jest istotne głównie dlatego, aby nie zaburzyć proporcji.

Małe parasole często wykonywane są z lekkich i łatwych do rozkładania i składają konstrukcji. Głównie plastikowych, często też drewnianych. Konstrukcja ta często jest klasyczna, a wszystko dlatego, aby można było je z łatwością transportować zgodnie z potrzebą. Duże parasole wymagają cięższej, stabilniejszej konstrukcji. Do budowy ich ram używa się głównie metalowych i drewnianych materiałów. Zapewniają one stabilność nawet przy większych podmuchach wiatru. Nie ważne jednak z jakiego materiału będzie wykonany ważne, żeby materiał był dobry jakościowo. Każdy parasol ogrodowy potrzebuje jednak podstawy, do której może być przymocowany. Popularną i stabilną podstawą jest wykonana z plastiku baza, którą wypełnia się wodą lub piaskiem. Znana od wielu lat i bardzo praktyczna. Z łatwością można ją przetransportować, opróżniając z obciążenia. Do eleganckich, dużych parasoli są obecnie dostępne granitowe bądź betonowe podstawy. Zapewniając odpowiedni ciężar i utrzymują w pionie parasol nawet o dużych wymiarach. Aby z łatwością moc przetransportować również tę podstawę, wyposażane są one w kółka i rączki.

Parasole ogrodowe różnią się nie tylko materiałem, ale również rodzajem konstrukcji. Wyróżnić można parasole o środkowym usytuowaniu nogi (klasyczne), o bocznej konstrukcji nogi oraz parasole o konstrukcji łamanej.

Parasol o klasycznej konstrukcji

Noga klasycznego parasola umieszczona jest pośrodku czaszy. Zapewnia to dużą stabilność i pozwala utrzymać nawet duży ciężar czaszy. Jednak wadą takiej konstrukcji jest ograniczenie wykorzystania zacienionej powierzchni. Parasol ten posiada nogę na środku stwarzanego cienia, a meble ogrodowe umieszczać należy wokół niej. Rozwiązaniem może być wykorzystanie stołu z otworem, właśnie na tego typu parasole. Pozwala to na wykorzystanie większej powierzchni cienia.

Parasol o bocznej konstrukcji nogi

Parasol o konstrukcji, gdzie noga znajduje się z boku, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo często można go montować bezpośrednio do budynku. Stabilne i solidne konstrukcje pozwalają na utrzymanie czaszy nawet o dużych rozmiarach. Boczne usytuowanie ramy pozwala w przypadku tego parasola na wykorzystanie całej powierzchni zacieniania.

Parasol o konstrukcji łamanej

Parasol o konstrukcji łamanej jest nowoczesnym rozwiązaniem i bardzo praktycznym modelem. Posiada przegub w trzonie, który umożliwia sterowanie czaszą według potrzeb. Czaszę można obracać i nachylać pod odpowiednim kątem wraz z położeniem słońca. Dodatkowo parasole te dostępne są z konstrukcją klasyczną oraz boczną.

Producenci, wychodząc naprzeciw klientom, zapewniają wygodne użytkowanie parasoli niezależnie od konstrukcji i rozmiarów. Łatwe składanie i rozkładanie czaszy zapewniają konstrukcje ze sznurów, linek, a także różnego rodzaju kołowrotków i mechanizmów. W zależności od rodzaju i jakości parasola odpowiednio dobrany do niego będzie system mechanizmów. Często warto zastanowić się nad lepszej jakości parasolem, aby mieć zapewnione jego dłuższe użytkowanie.


Bardzo ważne przy wyborze parasola ogrodowego jest odpowiedni dobór stylu do mebli i akcesoriów znajdujących się w jego sąsiedztwie. Kolor i materiał, z jakiego będzie wykonany, należy odpowiednio dopasować, aby nie wprowadzać kontrastów do otoczenia w ogrodzie i na tarasie. Dobrze dobrany parasol zapewni spokojny wypoczynek.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca min. parasole ogrodowe: ogrodolandia.pl/parasole-ogrodowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz