14:57

Kiedy i gdzie instalować bezprzewodowe czujniki ruchu?

Kiedy i gdzie instalować bezprzewodowe czujniki ruchu?
Nowoczesne systemy alarmowe to coraz częstszy element domowej infrastruktury. Takie systemy w zdecydowany sposób podnoszą poczucie bezpieczeństwa domowników. W zależności od konfiguracji systemu, mogą chronić nie tylko przed włamywaczami, ale także przed ryzykiem zalania czy pożaru. Jednym słowem stają się integralną częścią nowoczesnego, zautomatyzowanego domu. Obecnie na rynku znaleźć możemy dwa różne rodzaje takich systemów. Pierwsze z nich to klasyczne systemy przewodowe. Drugie to systemy bezprzewodowe, bazujące na takich urządzeniach jak bezprzewodowy czujnik ruchu. Do instalacji tych pierwszych potrzebne jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury, składającej się z wielu metrów przewodów ukrytych pod listwami wykończeniowymi, podłogami lub bezpośrednio w ścianach naszego domu. W przypadku alarmów bezprzewodowych, tworzenie takiej dodatkowej infrastruktury jest zupełnie niepotrzebne. Dokładne informacje dotyczące bezprzewodowych czujników ruchów znajdziesz na stronie internetowej https://erdaelectronic.com/pol_m_Akcesoria-alarmowe_Czujniki-bezprzewodowe-176.html

Jeśli chcesz uniknąć kucia i wiercenia ścian, przeciągania wielu metrów kabli, które nie zawsze udaje się dobrze zamaskować, alternatywnym rozwiązaniem są właśnie bezprzewodowe urządzenia alarmowe. Urządzenia typu bezprzewodowy czujnik ruchu nie wymaga podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania, gdyż zasilane jest zwykłą baterią, a komunikuje się z centralą alarmową – jeśli jest to system bardziej rozbudowany – drogą bezprzewodową, emitując sygnał o określonej częstotliwości. Bezprzewodowa komunikacja to w zasadzie jedyna wada takiego systemu. Niestety sygnał ten może być zakłócony przez zewnętrzne urządzenie, co może być przyczyną występowania fałszywych alarmów lub nie włączenia się alarmu, gdy zaistnieje realna potrzeba jego aktywacji, na przykład w momencie włamania. Dlatego decydując się na zakup bezprzewodowego detektora ruchu lub całego systemu alarmowego bazującego na działaniu urządzeń bezprzewodowych, warto sięgnąć po nowoczesne produkty pochodzące od znanych na rynku producentów sprzętu alarmowego. Dzięki temu mamy większą pewność, że alarm będzie działał poprawie i nie będzie można go zbyt łatwo zneutralizować.

W bezprzewodowy czujnik ruchu z alarmem warto inwestować wtedy, gdy chcemy podnieść bezpieczeństwo wewnątrz domu lub mieszkania, gdy chcemy zabezpieczyć drzwi, okna lub ciągi komunikacyjne w budynku biurowym, w zakładzie produkcyjnym lub w magazynie. W tego typu czujniki możemy zainwestować również wtedy, gdy chcemy chronić ogródek działkowy i znajdującą się na jego terenie altankę czy domek letniskowy. Urządzenia tego typu nie wymagają podłączenia do zewnętrznego zasilania, zatem można instalować je

14:50

Czy felgi aluminiowe można woskować?

Czy felgi aluminiowe można woskować?
Wiele osób zastanawia się, jak w prawidłowy sposób zabezpieczyć powierzchnię błyszczących felg aluminiowych, tak by zachować ich naturalnie atrakcyjny dla oka wygląd. Jedni ograniczają się jedynie do ich systematycznego mycia. Inni sięgają po specjalistyczne środki do konserwacji powłoki lakierniczej, która zabezpiecza powierzchnię stopu aluminium przed czernieniem. Jeszcze inni skłaniają się ku opcji woskowania felg klasycznymi woskami przeznaczonymi do pielęgnacji samochodowych karoserii. W związku z tym pojawia się pytanie. Czy felgi aluminiowe można w ogóle woskować? Czy przypadkiem korzystając z tego typu środków nie uszkodzimy delikatnego lakieru chroniącego aluminiowy rdzeń takiej felgi?
Wbrew krążącym plotkom woskowanie felg aluminiowych w najmniejszym stopniu nie szkodzi powłokom lakierniczym, którymi je pokryto. Błędne opinie na temat woskowania felg wykonanych ze stopów lekkich metali mogą wiązać się z kiepskim efektem, jaki przynosi woskowanie felg matowych. W tym przypadku woskowanie rzeczywiście nie ma większego sensu. Ostatecznie zależy nam przecież na zachowaniu oryginalnego wyglądu takich felg, w tym ich matowego odcienia. Po woskowaniu felga matowa zacznie błyszczeć, a przecież nie taki cel przyświecał nam w momencie jej zakupu. Błyszczące felgi aluminiowe możemy, a nawet powinniśmy co pewien czas woskować. Dzięki temu nie tylko podkreślamy głębię ich naturalnego koloru, ale także tworzymy dodatkową powłokę, która chroni lakier przed jego uszkodzeniem. Poza tym zawoskowane felgi znacznie łatwiej się czyści, ponieważ drobiny błota i kleistych opiłków pochodzących z klocków hamulcowych nie przywierają tak mocno do powierzchni felgi. Zawoskowaną felgę wystarczy od czasu do czasu umyć wodą z detergentem, co pozwoli na szybkie pozbycie się większych zanieczyszczeń. Oczywiście proces woskowania musimy powtarzać. Zwykle felgi aluminiowe wystarczy woskować raz na miesiąc, przy okazji gruntownego mycia auta.
Woskowanie felg aluminiowych zalecane jest głównie w okresie zimowym, gdy powłoki lakiernicze w szczególny sposób narażone są na uszkodzenie. Zawarta w błocie pośniegowym sól może szybko uszkodzić powierzchnię lakieru chroniącego aluminiową felgę. Jeśli jednak felga będzie zawoskowana, żrące działanie soli będzie zminimalizowane. Poza tym do zawoskowana powierzchnia ogranicza proces osadzania się brudu i różnego rodzaju zanieczyszczeń na powierzchni felgi samochodowej, co też wpływa na ochronę tego elementu konstrukcyjnego pojazdów przed utratą ich naturalnego, efektownego wyglądu.