02:05

Jak wybrać idealny ekspres do kawy?

 


Ekspres do kawy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Jest to urządzenie stosunkowo tanie, które charakteryzuje się funkcjonalnością i z pewnością jest pożyteczne. Niestety jego wybór nie należy do najłatwiejszych, ze względu na to, że na rynku znaleźć można wiele egzemplarzy tego typu. Jakie rodzaje możemy wyróżnić? Jaki wybrać - wolnostojący czy do zabudowy? Na jakie parametry warto zwracać uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie rodzaje ekspresów do kawy możemy wyróżnić?

Ekspresy do kawy możemy podzielić na cztery różne rodzaje: ciśnieniowe kolbowe, ciśnieniowe automatyczne, na kapsułki i przelewowe. W ekspresach do kawy ciśnieniowych kawa jest parzona w wyniku kontaktu mielonej kawy z gorącą wodą- pod dużym ciśnieniem. W przypadku ekspresu do kawy na kapsułki korzysta się ze specjalnych wkładów, które zawierają wcześniej dobrane kompozycje różnych kaw. Jedyne co musimy zrobić, to włożyć odpowiednią kapsułkę i nacisnąć przycisk. Jeśli chodzi o przelewowy ekspres do kawy, charakteryzuje się możliwością przygotowania nawet 2 litrów tego typu napoju.

Wolnostojący czy do zabudowy - który wybrać?

Osoby, które zainteresowane są zakupieniem ekspresu, do wyboru mają ekspresy do zabudowy i te wolnostojące. Czym one właściwie się różnią? Te pierwsze nie są zbyt popularne, ze względu na dość wysoką cenę. Na tego typu możliwość decydują się przede wszystkim osoby, które w sposób szczególny stawiają na to, aby ich sprzęt AGD był zabudowany. Egzemplarze wolnostojące są często znacznie tańsze i mogą być ustawiane zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Są regularnie wybierane, ze względu na to, że zajmują mało wolnego miejsca.

Odpowiednie parametry to podstawa

Ekspres do kawy powinien być odpowiednio wybrany, ze względu na to, że jest to _inwestycja. Najważniejsze są takie aspekty jak, chociażby moc, pojemność, szybkość, ciśnienie, wzornictwo, młynek, energooszczędność. Istotna jest ilość kaw do wyboru, system spieniania mleka, a także możliwość automatycznego czyszczenia, która jest często bardzo przydatna. Zwracając uwagę na moc ekspresu do kawy, powinniśmy zastanowić się nad 1000W lub 1500W. To pierwsze rozwiązanie jest znacznie tańsze, niestety mniej skuteczne i wolniejsze. Dla osób, którym zależy na czasie, zaleca się wybranie modelu 1500W lub mocniejszego, wówczas z pewnością będą usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz